Hledat

Produkty Ecover můžete najít u následujících prodejců: DM, Tesco, Globus, Albert, Billa.cz, Countrylife.cz, Alza.cz, Rohlik.cz, Lekarna.cz, Mall.cz, Ecoprodukty.cz.

Nemáme certifikát na 100% veganské výrobky.Naše výroba je ale čistě veganská. Naše výrobky neobsahují složky živočišného původu a nejsou testovány na zvířatech.

Ecover věří, že v rámci vývoje a výroby produktů pro domácnost nesmí docházet k týrání zvířat. Jsme hrdými nositeli certifikátu Leaping Bunny. Celosvětový program Leaping Bunny vyžaduje dodržování norem proti týrání zvířat, a to nad rámec běžných právních požadavků.

Všechny naše vlastní značkové produkty pro domácnost a čisticí prostředky jsou schváleny v souladu s mezinárodním programem Leaping Bunny proti týrání zvířat, což je mezinárodně uznávaný standard pro produkty, při jejichž vývoji a výrobě nedochází k týrání zvířat. Držíme se zásady pevně daného data ukončení nákupu surovin, které nesplňují výše uvedené požadavky, a proaktivně monitorujeme naše dodavatele, abychom se ujistili, že naše produkty i nadále odpovídají kritériím certifikace Leaping Bunny. Systém monitorování našich dodavatelů podléhá rovněž nezávislému auditu.

Více informací o certifikátu a kritériích certifikace Leaping Bunny naleznete na www.crueltyfreeinternational.org.

Ecover věří, že v rámci vývoje a výroby produktů pro domácnost nesmí docházet k týrání zvířat. Jsme hrdými nositeli certifikátu Leaping Bunny. Celosvětový program Leaping Bunny vyžaduje dodržování norem proti týrání zvířat, a to nad rámec běžných právních požadavků.

Všechny naše vlastní značkové produkty pro domácnost a čisticí prostředky jsou schváleny v souladu s mezinárodním programem Leaping Bunny proti týrání zvířat, což je mezinárodně uznávaný zlatý standard pro produkty, při jejichž vývoji a výrobě nedochází k týrání zvířat. Držíme se zásady pevně daného data ukončení nákupu surovin, které nesplňují výše uvedené požadavky, a proaktivně monitorujeme naše dodavatele, abychom se ujistili, že naše produkty i nadále odpovídají kritériím certifikace Leaping Bunny. Systém monitorování našich dodavatelů podléhá rovněž nezávislému auditu.

Více informací o certifikátu a kritériích certifikace Leaping Bunny naleznete na www.crueltyfreeinternational.org.

Ve společnosti Ecover chceme, abyste si mohli vybrat produkty, které odpovídají vašemu životnímu stylu. Proto volíme biologicky rozložitelné složky rostlinného původu, co nejvíce je to možné. To je důvod, proč používáme složky, jako je cukr z kukuřice, kokosový, řepkový a slunečnicový olej. Upřednostňujeme rostlinné složky, ale někdy musíme využít i syntetické. Je to z důvodu zajištění bezpečnosti, účinnosti nebo proto, že neexistuje jiná alternativa.

Ačkoli slovo „chemikálie“ nabývá na špatné pověsti, je dobré mít na paměti, že i my lidé jsme tvořeni chemickými složkami. Banán. Také z chemikálií. Voda, ano – vodík a kyslík. Pro nás se nic nezměnilo. Naše snaha volit biologicky rozložitelné složky rostlinného původu je neotřesitelná jako vždy.

Kde je to možné, usilujeme o nákup složek rostlinného původu a snadno dostupných minerálů místo složek založených na ropě.

Naše vůně v sobě kombinují vybrané syntetické složky a složky rostlinného původu, čímž lze dosáhnout nejpříjemnějšího zážitku. Vůně tvoří méně než 1% obsahu našich výrobků.

Je pravdou, že i čisticí produkty mají stanovené datum doporučené spotřeby! Všechny naše produkty vydrží přinejmenším 18 měsíců, takže máte dostatek času produkt ve své domácnosti spotřebovat. Datum výroby lze vysledovat podle čísla šarže, kterým je každý produkt opatřen.

Všechny naše plastové lahve (vyjma dávkovačů a víček) lze ve značné míře recyklovat. Je to pro nás velmi důležité, protože nejsme příznivci ukládání odpadu na skládky.

Většina našich lahví (vyjma dávkovačů a víček) je nejen recyklovatelná, ale jsou také vyrobené z recyklovaných plastů. Snažíme se pokud možno používat to, co již je v oběhu a neprodukovat další odpad.

Snažíme se používat co největší množství recyklovaných plastů. Většina lahví, které prodáváme, je vyrobena ze 100% recyklovaných plastů podle ISO 14021. Uzávěry a dávkovače obsahují 30 - 50% recyklovaných plastů.

Doporučili bychom dávat všechny prací přípravky do dávkovače.

Náš Univerzální gel na praní prádla můžete nanést přímo na oblečení. Oblečení okamžitě vyperte a nenechávejte přípravek zaschnout. Naše gely na na praní barevného prádla naopak nedoporučujeme nanášet přímo na oblečení, jelikož může dojít k zšednutí prádla.

Ano, přípravek Ecover na vlnu a hedvábí má značku Woolmark, takže je vhodný na tyto materiály. Aviváž Ecover lze také používat na vlnu a hedvábí. Doporučili bychom přesto používat na vlněné oblečení menší množství, než je obvyklé, abzste zabránili plstnatění. Vlna je již sama o sobě jemná, a tudíž nevyžaduje tak velké množství aviváže.

Naše produkty nejsou testovány na účinky proti SARS-CoC-2 (kmen koronaviru, který způsobuje COVID-19). Naše produkty nejsou klasifikovány jako dezinfekční přípravky, ale úklid má důležitou úlohu při vytváření čistého a zdravého domova.

Všechny naše výrobky obsahují biologicky rozložitelné složky a jsou vhodné do septiků/jímek. Pokud je váš systém lehce odlišný oproti septické jímce nebo si nejste jistí, doporučili bychom vám kontaktovat výrobce vašeho systému a zjistit, zda jsou naše produkty vhodné.

Nenašli jste odpověď?

Kontakty